O mnie

Nazywam się Agata. Lubię proste życie i szczerych ludzi. Odpoczywam kiedy coś tworzę. Inspiruje mnie natura, jej procesy i to, co z nich powstaje. Lubię stare liściaste drzewa, szczególnie dęby i jesiony. 

Z wykształcenia jestem Animatorem i Menedżerem Kultury. Przez wiele lat zajmowałam się koordynacją projektów, ale sztuka użytkowa w końcu zagrała pierwsze skrzypce. Mam słabość do jazdy samochodem, zachodów słońca, spacerów po lesie i spontanicznych ludzi. Należę do kobiet, które częściej korzystają z plecaka niż torebki. Nie wyobrażam sobie życia bez przyjaciół i muzyki.

Uwielbiam spokojne poranki i kawę. Pracownia, którą prowadzę była moim marzeniem, teraz codziennie je realizuję. Cieszę się, że mogę tworzyć dla Ciebie i Twojego domu.

Nazywam się Agata. Lubię proste życie
i szczerych ludzi. Odpoczywam kiedy coś tworzę. Inspiruje mnie natura, jej procesy
i to, co z nich powstaje. Lubię stare liściaste drzewa, szczególnie dęby i jesiony. 

Z wykształcenia jestem Animatorem
i Menedżerem Kultury. Przez wiele lat zajmowałam się koordynacją projektów, ale sztuka użytkowa w końcu zagrała pierwsze skrzypce. Mam słabość do jazdy samochodem, zachodów słońca, spacerów po lesie i spontanicznych ludzi. Należę do kobiet, które częściej korzystają z plecaka niż torebki. Nie wyobrażam sobie życia bez przyjaciół i muzyki.

Uwielbiam spokojne poranki i kawę. Pracownia, którą prowadzę była moim marzeniem, teraz codziennie je realizuję. Cieszę się, że mogę tworzyć dla Ciebie
i Twojego domu.

O pracowni

Miło, że tu jesteś! Twoja obecność sprawia, że mogę robić to, co naprawdę kocham – TWORZYĆ. Kiedy pewnego dnia porzuciłam pracę za biurkiem, poczułam, że to dobry moment, aby pójść własną drogą. Od pomysłu do realizacji nie było daleko. Pojawiło się wiele szans a jedną z nich była możliwość pozyskania dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Skorzystałam. Tak na świat przyszła ARTYKA – moja artystyczna pracownia. W otoczeniu pól i lasów, na pograniczu Lubelszczyzny i Mazowsza, powstało moje 35 m2 szczęścia.


To tutaj powstaje moja sztuka użytkowa tworzona głównie z drewna i ceramiki. Sama opracowuję projekty i rękodzielniczo wytwarzam przedmioty codziennego użytku takiej jak: stoły, stoliki kawowe, zastawę ceramiczną, elementy dekoracyjne z drewna, ceramiki czy obrazy wykonane metodą pouring acrylic. Lubię dzielić się doświadczeniem i wiedzą, dlatego chętnie prowadzę warsztaty z ceramiki, decoupagu, pouring acrylic oraz podstaw stolarstwa.


Wierzę, że wytwarzane przeze mnie rękodzieło ma swój niepowtarzalny charakter. Czerpię inspirację z natury, która nieustannie mnie zaskakuje. To właśnie piękno drewna, gliny, kolorów i kształtów chcę uwiecznić w moich pracach. Wejdź do tego nietuzinkowego świata, w którym spontaniczność łączy się z jakością a wyjątkowość tworzy sama natura. To, co wychodzi z ARTYKI trafia do osób, które cenią unikalność i chcą się nią otaczać. Dlatego zapraszam Cię do wspólnego tworzenia wyjątkowej przestrzeni Twojego domu.

Miło, że tu jesteś! Twoja obecność sprawia, że mogę robić to, co naprawdę kocham – TWORZYĆ. Kiedy pewnego dnia porzuciłam pracę za biurkiem, poczułam, że to dobry moment, aby pójść własną drogą. Od pomysłu do realizacji nie było daleko. Pojawiło się wiele szans a jedną z nich była możliwość pozyskania dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Skorzystałam. Tak na świat przyszła ARTYKA – moja artystyczna pracownia.
W otoczeniu pól i lasów, na pograniczu Lubelszczyzny i Mazowsza, powstało moje 35 m2 szczęścia.


To tutaj powstaje moja sztuka użytkowa tworzona głównie z drewna i ceramiki. Sama opracowuję projekty i rękodzielniczo wytwarzam przedmioty codziennego użytku takiej jak: stoły, stoliki kawowe, zastawę ceramiczną, elementy dekoracyjne
z drewna, ceramiki czy obrazy wykonane metodą pouring acrylic. Lubię dzielić się doświadczeniem i wiedzą, dlatego chętnie prowadzę warsztaty z ceramiki, decoupagu, pouring acrylic oraz podstaw stolarstwa.


Wierzę, że wytwarzane przeze mnie rękodzieło ma swój niepowtarzalny charakter. Czerpię inspirację z natury, która nieustannie mnie zaskakuje. To właśnie piękno drewna, gliny, kolorów i kształtów chcę uwiecznić w moich pracach. Wejdź do tego nietuzinkowego świata, w którym spontaniczność łączy się z jakością
a wyjątkowość tworzy sama natura. To, co wychodzi z ARTYKI trafia do osób, które cenią unikalność i chcą się nią otaczać. Dlatego zapraszam Cię do wspólnego tworzenia wyjątkowej przestrzeni Twojego domu.